Jarda
ze života

Jarda

Příběh. Dost často tu mluvím o matce @k.dvorakova.b #motherofdragons , ale málo o Jardovi (hashtag třeba #fatherofmagors). Jarda je otec, můj otec. Jako malí jsme mu říkali jménem, protože jsme to odposlouchali od jeho kamarádů. Ovšem Katce jsem říkali s bratrem stále „máma“ a tak, když došlo na představování našich rodičů kamarádům, věta „tohle je máma a tohle je Jarda“ byla dost zavádějící. Všichni nás pak litovali, že jsme z rozvrácené rodiny a že nejsme Jardovi. (Kdyby ta lítost přinášela i nějaké dárky, tak bychom to nikdy neuvedli na pravou míru). Proto si nás rodiče vzali jednoho dne stranou, posadili si nás do obýváku (úplně vidím, jak tam sedím jako totalní trouba v pruhovaným triku, s kšandama napůl žerdi a s nepřítomným výrazem přemítám o dinosaurech) a řekli nám, ať si vybereme, jestli jim budeme říkat oběma jménem, nebo mámo a táto.

Tohle je teda otec Jarda, manžel Katky. Jako malý postavil s dědou houseboat a celý život ho miluje. Miluje i plachtění, ovšem po tragickém nehodě, v úplném bezvětří asi před patnácti lety, jsme přišli o naši pět metrů dlouhou plachetnici zvanou Fajráč (typ Fireball, poznámka překladatele).
A tak Jarda zatoužil po lodi nové. Až teď, v roce 2020, si ji konečně pořídil. Jak můžete vidět radost v jeho očích je bezedná. Konečně má svou loď a konečně může plachtit.
Tohle jsou fotky z naší první společné jízdy. Nefoukalo, bylo úplné bezvětří.

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sleduj Taste of Red!